Skip to main content

Historia Karate Radzymin

Radzymińskie Kyokushin rozpoczęło działalność we wrześniu 1988 r. Inicjatorem i założycielem był ówczesny Dyrektor Ośrodka Kultury Mirosław Jusiński oraz dr Tadeusz Wasilewski, a zajęcia prowadził senpai Wojciech Raczkowski. Popularność karate w tych latach, szczególnie dzięki filmom z B. Lee, spowodowało szybki wzrost liczby ćwiczących i rozwój sekcji. Ciężkie i żmudne treningi jakimi charakteryzuje się ten styl walki mimo początkowego zaangażowania młodych ludzi, zaczęły ich szybko zniechęcać i zredukowały grupę w przeciągu 2 lat do kilku osób.
W 1991 r. do Radzymina przeprowadza się absolwent AWF w Warszawie mgr Tomasz Lenkiewicz, który przejmuje za namową Pana Dyrektora MOK-u nieliczną już sekcję. Nowy sposób prowadzenia zajęć z podziałem na grupy wiekowe powoduje ponowne zainteresowanie wśród dzieci.

Dzięki licznym kontaktom z Klubem Karate działającym przy warszawskiej AWF i poparciu sensei Mariusza Mazura w 1996 r. powołany zostaje Radzymiński Klub Karate i uczestniczy we współzawodnictwie szczególnie dzieci i młodzieży. W przeciągu trzech lat działalnoœci klub liczy ponad 200 ćwiczących w sekcjach w Radzyminie, Kobyłce i Wołominie.

 

Od 1997 r. organizowane są wakacyjne obozy sportowe dla początkujących i zaawansowanych.
Dzieci mają możliwość uczestniczenia w corocznym Mikołajkowym Turnieju Karate, który skupia zawsze ponad 100 naszych zawodników i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców i władz.W 2000 r. zarząd klubu postanawia zmienić nazwę na Międzyszkolny Klub Karate Kyokushin powiatu wołomińskiego z siedzibą i głównym dojo w Radzyminie. Prezesem MKKK zostaje Tomasz Lenkiewicz, który jest również głównym instruktorem.Najlepszymi zawodnikami klubu mając za sobą liczne starty w MP i turniejach regionalnych są: Jacek i Maciek Klimkowie, Jakub i Damian Wysokinscy, Kamil Romańczuk, Agnieszka Puchala, Martin Jóśk, Paweł Florczak, Ania Kwiatkowska, Kasia Michalak i Grzegorz Całka.
PREZES MKS Tomasz Lenkiewicz
tel.: 605 85 75 85  e-mail: [email protected]